Õppetegevuse tagasiside eesmärk on õppetegevuse kvaliteedi tagamine ja tõstmine ning vajadusel muudatuste elluviimine õppekavades või kursuste tasaandil.
Üliõpilased saavad anda tagasisidet nende poolt läbitud kursustele kaks korda semestris. Tagasiside küsimustikud jagunevad kaheks: kursuse avaküsitlus (course-start feedback) ja lõppküsitlus (course-end feedback).
Tagasiside on konfidentsiaalne – see tähendab, et küsimustikule vastanu nime ega õpperühma ei kuvata EBSi õppejõule/töötajale.
Sinu arvamus on meile oluline - mida rohkem inimesi annab tagasisidet, seda rohkem muudatusi on EBSil võimalik ellu viia!
Tagasiside tulemuste mõju
Tagasiside tulemusi jagatakse EBSi juhtkonna, õppetoolide ja õppeastmejuhtidega. Üliõpilaste poolt antud hinnanguid arvestatakse juhtimisotsuste tegemisel, õppeprogrammide ja -ainete arendamisel, õppetegevuse kvaliteedi hindamisel ja parendamisel.
Milliseid muudatusi saame tagasiside tulemuste põhjal ellu viia?:
Kursuse lõpuküsitlus (Course-end): õppekorralduse või kursuse asetuse muutmine õppekava, kursuse eemaldamine õppekavast külalisõppejõudude kaasamine, määratakse kursusele uus põhiõppejõud ja/või suunatakse õppejõud koolitusele.
Küsitluse tüübid
Kursuse avaküsitlus (Course start feedback)
Miks?: Soovime teada, millised on Sinu esmamuljed ehk “Kuidas Sa hindad oma senist õpikogemust kursusel?”. Selleks, et EBS saaks muudatusi teha semestri jooksul, palun kindlasti anna tagasisidet!
Millal?: Küsitlus avaneb, kui 1/3 kursuse loengutest on möödunud
Kui kaua?: Küsitlus on avatud 5 kalendripäeva
Kursuse lõpuküsitlus(Course end feedback)
Miks?: Anda tagasisidet oma õpikogemuse kohta kursusel. Mis läks hästi, mida saaks veel paremaks teha jne.
What can you give feedback about:
Kursuse väärtus, ajaline kulu, kursuse üleseshitus, kursuse kvaliteet, õppejõu pooldud õhkkond, õppejõu poolt antud tagasiside kvaliteet ja asjakohasus
Millal?: Küsitlus avaneb viimase loengu/seminari alguses
Kui kaua?: Küsitlus on avatud 10 kalendripäeva
Iga küsimuse juurde saab jätta kommentaari. Julgustame Sind jätma ka kommentaare, et saaksime tuvastada parimaid pratikaid, tunnustada silmapaistvaid õppejõude ja välja selgitada täiustamist vajavaid valdkondi. Ole põhjalik, viisakas ja konstruktiivne.