>  Õppetöö  >  Õppe- ja karjäärinõustamine  >  Psühholoogiline nõustamine

Psühholoogiline nõustamine

Oma õpingute ajal võid jõuda olukorrani, mil vajad psühholoogilist nõustamist, abi oma mõtete, tunnete, soovide ja hirmudega toimetulemiseks.  Psühholoogi juures käimine on eelkõige terapeutiline suhe, mis eeldab usaldust ja valmidust koostööks. Sobiva psühholoogi leidmiseks soovitame kasutada portaali Peaasi andmebaasi.

Loe lisaks: Kuidas sobivat psühholoogi leida? Mis on valiku juures oluline?


Tasuta individuaalsed konsultatsioonid

Alates sügissemestrist 2021 on EBSil koostöö kolme psühholoogiga, kes pakuvad meie üliõpilastele ja õppejõududele tasuta konfidentsiaalseid individuaalseid konsultatsioone. Tasuta teenus hõlmab lühiajalist (1-3 sessiooni) konsultatsiooni, teraapiat ja psühhiaatrilist tuge aitamaks toime tulla personaalsete, emotsionaalsete ja psühholoogiliste muredega.

Abi saamiseks, palun võta psühholoogiga otse ühendust:

Kontaktivõtmisel palun maini, et oled EBSi üliõpilane.
Küsimuste korral võta ühendust Älice Mitt’iga, alice.mitt@ebs.ee 


Veebinõustamine

Oma perearst

Kriisiabi

  • Kriisiabikeskus  – Pärnu mnt 9a, tel 631 4300, lühiajaline psühholoogiline abi traumaatiliste sündmuste ja õnnetusjuhtumite läbi kannatanutele ja nende lähedastele ning igapäevaelu kriisidesse sattunud inimestele
  • PERH Psühhiaatriapolikliiniku valvetuba – Paldiski mnt 52, tel 6172650


Polikliinikud ja nõustamiskeskused

  • PERH Psühhiaatriapolikliinik – Paldiski mnt 52, tel 617 2644, 617 2623 või digiregistratuuris
  • Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskus – Haabersti tervisekeskuses, tel 659 8006 või Mustamäe tervisekeskuses, tel 659 8006
  • Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus – Tatari 23-303, tel 15410, samuti toimub seal digisõltuvuse nõustamine ja psühhoteraapia
  • Alkoholihäirete ravi ja nõustamine üle Eesti erinevates ravikeskustes programmi “Tervem ja Kainem Eesti“ toel tasuta kuni 2020. a lõpuni. Loe lisa. Nõu küsimiseks võivad pöörduda ka lähedased.
  • MTÜ Peaasjad Nõustamine pakub võimaluse osaleda programmis VALIK, mis pakub teavat ja toetust, et aidata inimesel senist kanepitarvitamist vähendada või lõpetada. Programm koosneb kuni kuuest kohtumisest nõustajaga. Nõustamised toimuvad Tallinnas, Maneeži 3 või üle videosilla (Zoom) nii eesti, vene kui ka inglise keeles ja on kliendile tasuta.
  • Noortel vanuses kuni 26 aastat on võimalus osaleda tasuta vaimse tervise alasel nõustamisel Peaasi.ee kontoris Maneeži 3, Tallinnas. Igale pöördujale pakume võimalust 1-3 nõustamiskohtumiseks ja sobivuse korral pikemaks grupinõustamiseks.

Psühhiaatri vastuvõtule pääseb ilma saatekirjata. Haigekassa poolt finantseeritud psühholoogilisele nõustamisele ja psühhoteraapiasse on enamasti vajalik suunamiskiri psühhiaatrilt (või perearstilt).


Eesti keelseid materjale