>  Õppekorralduse eeskiri  >  8. Üliõpilase staatus

8. Üliõpilase staatus

8.1 Üliõpilane on isik, kes on immatrikuleeritud ülikooli bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppesse.
8.2 Üliõpilased jagunevad
õppevormi järgi:
– päevaõppe üliõpilane
– sessioonõppe üliõpilane
õppeastme järgi:
– bakalaureuseõppe üliõpilane
– magistriõppe üliõpilane
– doktoriõppe üliõpilane
õppekoormuse järgi:
– täiskoormusega õppiv üliõpilane, s. o üliõpilane, kes täidab iga õppeaasta lõpuks õppekava kohaselt täitmisele kuuluva õppe mahust kumulatiivselt vähemalt 75 protsenti.
– osakoormusega õppiv üliõpilane, s. o üliõpilane, kes täidab iga õppeaasta lõpuks õppekava kohaselt täitmisele kuuluva õppe mahust kumulatiivselt 50 kuni 75 protsenti.
8.2.1 Üliõpilane määrab EBSi astudes ja õppeainetele registreerudes oma täis- või osakoormusega õppimise esimesel õppeaastal. Koormuse määramise kinnitab ja kannab ÕISi ja EHISesse õppeosakond.
8.2.2 Vastavalt õppekava täitmise kumulatiivsele mahule määrab õppeosakond iga õppeaasta lõpul hiljemalt 31. augustil iga bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilase ning hiljemalt 30. septembril iga doktoriõppe üliõpilase õppekoormuse järgse staatuse – täiskoormusega õppiv üliõpilane või osakoormusega õppiv üliõpilane. Üliõpilane, kes on selleks päevaks õppekava kohaselt täitmisele kuuluva õppe mahust täitnud kumulatiivselt vähem kui 50%, eksmatrikuleeritakse EBSi rektori käskkirjaga. Üliõpilasel on võimalik jätkata õppekava täitmist ekstern staatuses.
8.3 Ekstern
8.3.1 Ekstern on EBSi õppur, kellel on võimalik sooritada õppekavajärgseid eksameid ja arvestusi alla 30 EAP aastas ning kaitsta lõputööd või sooritada lõpueksamit.
8.3.2 Ekstern ei ole üliõpilane.
8.3.3 Eksternile laienevad õppekorralduseeskirjas õppetööga ja õppekorraldusega seotud õigused ning kohustused.
8.3.4 EBSil on õigus katkestada eksterni õpe rektori käskkirjaga, kui ekstern ei ole täitnud õppekorralduse eeskirja või ei ole tasunud õppeteenuse tasu.
8.4 Iseloomustamaks õppuri üldist akadeemilist edukust teatud perioodil kasutatakse kaalutud keskmist hinnet (KKH), mis saadakse antud perioodi kõigi sooritatud õppeainete hindepunktide ja ainepunktide korrutiste summa jagamisel kõigi sooritatud õppeainete ainepunktide summaga. Oma õppesooritusi on õppuril võimalik jälgida platvormil MyEBS.
8.5 Akadeemiline puhkus on üliõpilase vabastamine tema soovil õppe- ja teadustööst üheks või mitmeks täissemestriks.
8.6 Üliõpilane võib omal soovil akadeemilisel puhkusel viibida igas kõrgharidusastmes kuni kaks täissemestrit. Sellele lisaks võib akadeemilisel puhkusel viibida järgmiselt:
1) tervislikel põhjustel kuni neli semestrit;
2) kaitseväeteenistuse korral kuni kaks semestrit;
3) lapse hooldamiseks kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni.
8.7 Akadeemilisele puhkusele omal soovil võivad kõigi kõrgharidusastmete üliõpilased minna alates teisest õppetööst osavõtu semestrist. Avaldusi saab esitada ainult kuni semestri 4. õppenädala lõpuni.
Akadeemilist puhkust ei arvestata üliõpilase õppekava läbimise nominaalkestuse hulka. Akadeemilise puhkuse ajal ei muudeta üliõpilase õppekoormust. Akadeemilisel puhkusel viibides on üliõpilasel õigus täita õppekava (v.a esitada hindamiseks lõputööd või sooritada lõpueksamit) ja kohustus järgida õppekorraldust reguleerivaid õigusakte.
8.8 Akadeemilisele puhkusele saab minna üliõpilane, kellel ei ole õppeteenuse tasu võlga. Akadeemilisele puhkusele siirduva üliõpilase õppeteenuse tasu tasaarveldus toimub vastavalt SA Estonian Business Schooli juhatuse otsusega kinnitatud õppeteenusest loobumise tingimustele.
8.9 Üliõpilane on õppetööst täielikult vabastatud ajal, kui ta osaleb kaitseväe õppekogunemisel või lisaõppekogunemisel või kui ta ei saa mobilisatsiooni tõttu õppetöös osaleda. Vastava kutse saamisel on üliõpilasel kohustus õppekonsultanti eemalolekust teavitada. Õppejõul on kohustus korraldada vabastuse saanud üliõpilase õppetöö nii, et õppekogunemisel või lisaõppekogunemisel osalenu saab samal semestril võlgnevused likvideerida.