>  Õppekorralduse eeskiri  >  1. Üldsätted

1. Üldsätted

1.1 Õppekorralduse eeskiri on Estonian Business School’is (edaspidi EBS) õppetööd ja õppetööalaseid suhteid reguleeriv põhidokument.
1.2 Õppekorralduse eeskirja ja selle muudatused kinnitab EBSi Senat.
1.3 EBS korraldab õpet kõigil kõrghariduse astmetel: bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõpe, millele lisandub täiendusõpe. Doktoriõppe korraldusest tulenevaid erisusi reguleerib lisaks käesolevale eeskirjale doktorantide atesteerimise kord ning doktoriõppe läbimise ja doktoritöö kaitsmise kord, mille kinnitab EBSi Senat. Täiendusõpet reguleerib EBSi täiendusõppe eeskiri.
1.4 EBSis toimub täiskoormusega õpe, osakoormusega õpe ja eksternõpe. Rakendatavateks õppevormideks on päevaõpe ja sessioonõpe.
1.5 Õppetöö toimub kontaktõppe, veebiõppe, praktika ja iseseisva töö vormis. Kontaktõpe on õpiväljundite saavutamiseks õppekeskkonnas (sh veebiõppes) toimuv auditoorne õppetöö loengu, seminari, praktikumi, konsultatsiooni või muus aineprogrammis kirjeldatud vormis. Kontaktõppes osalevad nii õppur kui ka õppejõud. Interaktiivseid õpetamis- ja õppimismeetodeid toetab pilvepõhine e-õppe platvorm Canvas.
1.6 Üliõpilane on isik, kes on immatrikuleeritud ülikooli tasemeõppe õppekavale (vt ka p.8.).
1.7 Ekstern on isik, kes on immatrikuleeritud ülikooli tasemeõppe õppekavale eesmärgiga õppida väiksema õppekoormusega kui seadusega määratletud osakoormus (vt ka p.8.).
1.8 Õppur, käesoleva eeskirja tähenduses, on isik, kes õpib tasemeõppe õppekaval enesetäiendamise eesmärgil.
1.9 Õppekorraldusega seotud andmete vahetuse ja säilitamise tagab elektroonne õppeinfosüsteem (edaspidi ÕIS). E-õppe platvormi Canvas kaudu edastatud teated loetakse ametlikult edastatuks.
1.10 Õppekorraldusega tegeleb EBSis õppeosakond.