4. Õppekorraldus
4.1 Nominaalne õppeplaan on õppekava läbimise ajaline ja vormiline iseloomustus, milles õppekavas ettenähtud õpingud jaotatakse semestritele. Nominaalse õppeplaani järgimine on üliõpilasele või eksternile soovituslik. Õppeplaaniga saab üliõpilane tutvuda MyEBS’is.
4.2 Üliõpilasel või eksternil on õigus koostada õppekava läbimiseks individuaalne õppeplaan registreerides nominaalsest erinevad semestriõpingud. Vastavalt semestriks registreeritud õppeainetele kujuneb üliõpilase või eksterni õppeteenuse tasu suurus, mille tasumine toimub samadel tähtaegadel, kui standardse õppeteenuse tasu puhul. Lõputööle või lõpueksamile registreerumisel peab üliõpilane või ekstern järgima vastava semestri lõpetamiste ajakavas toodud lõpetamistingimuste täitmise tähtpäeva. Üliõpilasel või eksternil ei ole lubatud registreeruda õppeainetele mille õppetöö ei ole lõpetamistingimuste täitmise tähtpäevaks lõppenud.
4.3 Õppur registreerub õppeainetele MyEBS platvormil. Õppur ei saa registreeruda kõrgema õppeastme õppeainetele. Hiljemalt 1 nädal enne semestri algust saab õppur ligipääsu registreeritud kursustele e-õppe platvormil Canvas.
4.4 Nominaalse õppeplaani alusel koostatakse õppeosakonnas igaks semestriks tunniplaan. Tunniplaan tehakse teatavaks vastava semestri õppeainetele registreerumise alguseks. EBSil on õigus muuta üksikuid õppeaineid, nende mahtu või ajalist järjestust.
4.5 Nii kohustuslike, valik- kui vabaainete loetelu konkreetsel semestril tehakse üliõpilastele teatavaks vahetult enne õppeainetele registreerimise sprotsessi käivitumist. Valik- ja vabaainetele registreerutakse koos kohustuslike ainetega.
4.6 Juhul kui valik- või vabaainesse registreerunud osalejate arv jääb alla kehtestatud miinimumi, on EBSil õigus õppeainet mitte avada.
4.7 Õppuril on õigus loobuda registreeritud õppeainetest kuni 6 nädala jooksul semestri algusest.
4.8 Vaba-, valik- ja kohustuslikke aineid on võimalik valida ka teistest kõrgkoolidest. Kohustuslike ja valikainete korral peab selleks olema õppeosakonna juhataja kooskõlastus. Külalisõppeks registreerub üliõpilane õppeosakonnas oma konsultandi juures ja kõrgkoolis, kus õpe toimub. Hindamislehe annab välja ja tulemuse registreerib õppeosakond. Hindamisel kasutatakse vastu võtva kõrgkooli hindamisskaalat. Kui see hindamisskaala ei vasta Eestis kehtivale ühtsele hindamissüsteemile ja kui hindamissüsteeme ei ole võimalik võrrelda, siis teisendatakse tulemus õppeosakonnas ühtse hindamissüsteemi hindamisskaalale vastavaks või kantakse hinne üle mitteeristava hindamise kaudu (arvestatud, mittearvestatud).
4.9 Külalisõppel peab üliõpilane järgima vastu võtva kõrgkooli eeskirju.