12. Lõpetamine
12.1 EBSi lõpetamiseks ja vastava lõpudokumendi saamiseks peab üliõpilane või ekstern täitma kõik vastava õppekava lõpetamistingimused, sh sooritama ettenähtud õpingud (KKH vähemalt 2,00), koostama lõputöö või sooritama lõpueksami. Doktoritööle esitatud nõudeid ja doktoritöö kaitsmist reguleerib Doktoriõppe läbimise ja doktoritöö kaitsmise kord.
12.2 Õpingud (täielikult või põhiosas) läbinud üliõpilane või ekstern valib enda spetsialiseerumissuunast ja isiklikust huvist lähtuvalt lõputöö teema ning juhendaja. Lõputöö juhendaja on üldjuhul EBSi koosseisuline õppejõud, teadur või doktorant. Kui üliõpilane või ekstern valib juhendajaks EBSiga mitteseotud isiku peab sellel isikul olema vähemalt magistrikraad või sellele vastav haridustase ja lisaks määratakse lõputööle EBSi poolne konsultant (EBSi koosseisuline õppejõud, teadur või doktorant).
12.3 Lõputöö koostamisele asumisel esitab üliõpilane või ekstern lõputöö kavandi. Lõputöö kavand tuleb esitada ja lõputöö kursusele registreeruda akadeemilises kalendris toodud tähtajaks. Lõputöö kavandi kooskõlastab lõputöö juhendaja ja kinnitab vastutava akadeemilise üksuse juht.
12.4 Lõputööde esitamine toimub kord semestris akadeemilises kalendris fikseeritud ajal (üldjuhul semestri viimastel nädalatel).
12.5 Bakalaureusetööde nõuded, koostamise protseduur ja hindamise kord on sätestatud EBSi bakalaureusetöö kirjutamise ja hindamise juhistes, mille kinnitab õppeprorektor.
12.6 Magistritööde nõuded, koostamise protseduur ja hindamise kord on sätestatud EBSi magistritöö kirjutamise ja hindamise juhistes, mille kinnitab õppeprorektor.
12.7 Magistritööd kuuluvad avalikule esitlusele selleks moodustatud kaitsmiskomisjoni ees. Kaitsmiskomisjon võib esitatud taotluse alusel kuulutada magistritöö konfidentsiaalseks, otsus kaitsmisprotseduuris muudatusi kaasa ei too. Kaitsmiskomisjonid moodustatakse EBSi rektori käskkirjaga, mis vormistatakse õppeosakonna esildise alusel.
12.8 Magistritöö avaliku esitluse eeldusteks on vahearuande positiivne tulemus, juhendaja kinnitus lõpphindamisele lubamise kohta ja lõpphindamise positiivne tulemus.
12.9 Bakalaureusetöö lõpphindamisele esitamise eeldusteks on vahearuande positiivne tulemus ja juhendaja kinnitus lõpphindamisele lubamise kohta.
12.10 Vahearuanne tuleb juhendajale esitada vähemalt 8 nädalat enne lõputöö esitamist lõpphindamiseks.
12.11 Vahearuande negatiivse tulemuse korral peab üliõpilane või ekstern lõputöö kavandi järgnevatel semestritel uuesti esitama.
12.12 Magistriõppe lõpueksamimoodul, kogumahus 15 EAP, koosneb erinevatest koondeksamiainetest.
12.13 Lõpetamisel arvestatakse õpingute tulemusi sõltumata nende saamise ajast.
12.14 Lõpetajal on õigus kolme tööpäeva jooksul arvates lõputöö või lõpueksami tulemuste avaldamisest vaidlustada korraldusega seotud küsimusi apellatsioonikaebuses, mis tuleb saata õppekonsultandile adresseerides kaebuse EBSi rektorile, kes lahendab selle ühe nädala jooksul.
12.15 Lõputöö loetakse sooritatuks, kui seda on hinnatud vähemalt hindega D. Bakalaureusetöö hindamisel rakendatakse skaalat: A = 90 – 100 (suurepärane) B = 77 – 89 (väga hea) C = 64 – 76 (hea) D = 51 – 63 (rahuldav) F = … – 50 (mitterahuldav). Magistritöö hindamisel rakendatakse skaalat: A = 91 – 100 (suurepärane) B = 81 – 90 (väga hea) C = 71 – 80 (hea) D = 61 – 70 (rahuldav) F = … – 60 (mitterahuldav) Lõpueksam loetakse sooritatuks, kui seda on hinnatud vähemalt hindega E. Lõpueksami hindamisel rakendatakse skaalat: A = 91 – 100 (suurepärane) B = 81 – 90 (väga hea) C = 71 – 80 (hea) D = 61 – 70 (rahuldav) E = 51 – 60 (kasin) F = … – 50 (mitterahuldav).
12.16 Lõputöö või lõpueksami positiivset hinnet ei saa parandada.
12.17 Pärast lõputöö või lõpueksami teist ebaõnnestumist üliõpilane eksmatrikuleeritakse edasijõudmatuse tõttu. Reimmatrikuleerimine toimub taotleja põhjendatud avalduse alusel vastavalt käesoleva eeskirja punktile 2.5.
12.18 Diplom kiitusega (cum laude) antakse välja isikule,
– kes läbis bakalaureuse- või magistriõppe õppekava täies mahus;
– kes sooritas lõputöö hindele A või lõpueksami kõik osad hindele A;
– kelle KKH on vähemalt 4,60, kusjuures arvestatakse kõiki akadeemilisele õiendile kantavaid hindeid.
12.19 Õppekava täitnud üliõpilasele või eksternile väljastatakse Vabariigi Valitsuse kehtestatud korras vormistatud diplom ja akadeemiline õiend. Diplomi väljaandmise aluseks on rektori käskkiri eksmatrikuleerimise või seoses õppekava täitmisega eksternina lõpetanuks lugemise kohta. Lõpudokumendid vormistab õppeosakond ja need antakse üldjuhul kätte EBSi pidulikul aktusel.
12.20 Üliõpilasel, kes soovib kõrgkoolidevahelise lepingu alusel lõpetada topeltdiplomiga, on õigus taotleda partnerülikoolis kaitstud lõputöö või lõpueksami(te) tulemus(t)e ülekandmist EBSi. Selleks tuleb üliõpilasel esitada õppeosakonda vastav avaldus, kaitstud lõputöö koos eesti- või ingliskeelse kokkuvõttega (kui töö ei ole kirjutatud eesti või inglise keeles ja seda ei sisalda) ning positiivset kaitsmistulemust tõestavad dokumendid või positiivset lõpueksami(te) tulemust tõestavad dokumendid. Otsuse lõputöö või lõpueksami(te) arvestamise ja hinde osas teeb õppeosakonna juhataja, kaasates vajadusel töö temaatikale vastava akadeemilise üksuse juht.