>  Õppetöö  >  Õppeinfo  >  StrikePlagiarism

StrikePlagiarism

EBS kasutab õppetöös plagiaadituvastussüsteemi StrikePlagiarism, mille vahendusel on võimalik kontrollida kirjalike tööde originaalsust, st võrrelda neid internetis ja eri andmebaasides olevate eesti- ja ingliskeelsete materjalidega. Üliõpilastööde kontrollimine plagiaadituvastusprogrammi abil on üks osa tööde hindamisprotsessist.

Õppur iseseisvalt oma töid StrikePlagiarismi vahendusel kontrolllida ei saa.

Õppejõud saab e-õppe platvormil Canvase kursuse ülesannetel (assignments) aktiveerida plagiaadikontrolli StrikePlagiarism. Kui õppur esitab oma töö, saadetakse dokument StrikePlagiarismi analüüsimiseks. Õppejõud saab näha raportit ning võib raporti kättesaadavaks teha ka õppurile. Kui raporti vaatamine on lubatud, siis on seda võimalik näha hinnete (grades) nupu all.

StrikePlagiarismi üleslaetud tööd jäävad StrikePlagiarismi andmebaasi, mida omakorda kasutatakse edaspidi allikatena. StrikePlagiarismi keskkond ei ole tööde avaldamise keskkond. StrikePlagiarismi üleslaetud tööd ei ole andmebaasist otsinguga otsitavad. StrikePlagiarismil puudub õigus sisestatud materjali levitamiseks ning selle edastamiseks kolmandatele isikutele ilma dokumendi autori kirjaliku nõusolekuta.

StrikePlagiarism koostab tekstide võrdlemise tulemusel raporti, kus on näidatud, kui suures osas on analüüsitavas tekstis kattuvus teiste tekstidega (sh korrektselt vormistatud tsitaadid). Raportis näidatakse, millised osad tekstis teiste allikatega kokku langevad.

StrikePlagiarism kontrollib üleslaetava töö kattuvusi internetis ning StrikePlagiarismi andmebaasis olevate materjalide suhtes. StrikePlagiarismi poolt märgitud tekstide kattuvuste põhjal saab õppejõud analüüsida, kas tekstis esinevad tsitaadid on nõuetekohaselt vormistatud ning kas allikatele on korrektselt viidatud. Seda, kas kattuvuste korral on tegemist plagiaadiga või mitte, hindab õppejõud.

NB! Kui esialgu näitab raport suurt kattuvuse protsenti, siis ei tasu ehmatada, sest kattuvused võivad olla lubatud kattuvused (nt oma töö varasem versioon või selle osad, korrektne viidatud tsitaat, lõputöö kohustuslikud osad, viidatud kirjanduse allikad jms).